Vánoční stodola (listopad-prosinec)
Vánoční expozicí plnou obrazů a figurín návštěvníky provede andílek, v pekle je přivítají živí čerti a nebeskou bránou se ocitnou v nebi. Prohlídka je spojena s Mikulášskou nadílkou a končí prohlídkou staročeských Vánoc a betlémů s povídáním o vánočních tradicích a zvycích. Pro školní výlety je výklad veden hravou metodou a v pekle malým divadlem. V dílničkách si pak děti sami nebo s pomocí lektorky tvoří vlastní výrobek (ván. ozdoba na stromek nebo jiný dekorační předmět).
Velikonoční stodola a jarní tradice (březen-duben)
Jedná se o výstavu jarních tradic a velikonočních zvyků s průvodcem. Během prohlídky se seznámíte s různými jarními tradicemi, jako jsou Velikonoce, čarodějnice, stavění májí atd. Dozvíte se mimo jiné, co vše musí předcházet pravým Velikonocům (postní neděle, Pašijový týden). Dále pak přiblížíme různé krajové zvyky, metody malování vajec a další tradice. Nechybí také výklad o Májových slavnostech a svátku pálení čarodějnic atd. Pro dětské kolektivy je výklad připraven metodou "škola hrou". Dětem jsou v rámci výkladu podávány různé otázky a úkoly za drobné odměny. V dílničkách si pak děti sami nebo s pomocí lektorky tvoří vlastní výrobek (velikonoční dekorace).
Staré pověsti České (květen-říjen)
Tematická naučná výstava o české historii, kterou Vás provede bájná kněžna Libuše nebo Praotec Čech. Výstava je ztvárněna na velkých obrazech, figurínách a její prohlídka je doprovázena vyprávěním k jednotlivým bájím a pověstem. Dětským kolektivům jsou v rámci vzdělávání pokládány otázky a úkoly za odměnu. Během prohlídky si návštěvníci zahrají na zemní lid a také na kovkopy, kdy "ochutnají" dřinu tehdejších dělníků. V dílničkách si pak děti sami nebo s pomocí lektorky tvoří vlastní výrobek.